Redmi 13 4G’nin tasarımı, fiyatı ve ana detayları sızdırıldı

Redmi 13‘ün tanıtımının yaklaştığını işaret eden yeni sızıntılar ortaya çıktı. 1,5 ay kadar önce sızdırılan özelliklerinin ardından, şimdi de 91Mobiles tarafından resmi görselleri, fiyatı ve daha fazlası sızdırıldı. Bu gelişmeler, Redmi 13‘ün piyasaya sürülmesinin yakın olduğunu gösteriyor. Bir önceki nesil Redmi 12, özellikle Hindistan’da rekor satışlar gerçekleştirmişti. Şimdi ise Redmi 12’nin yerini Redmi 13 alacak gibi görünüyor.

Redmi 13, tasarım açısından Redmi 12 ile benzer bir dil kullanıyor ve neredeyse aynı cihazlar olmaları bekleniyor. İşlemci tarafında, Redmi 13‘ün MT6768 kod adlı Helio G88 ile gelmesi bekleniyor. Ancak, MediaTek’in 2024 için yeni piyasaya sürdüğü Helio G91 de kullanılabilir. Helio G91 veya Helio G88 kullanılsın, her iki çip de neredeyse aynı ve kayda değer bir iyileştirme sunmuyor. Dolayısıyla, Redmi 13‘ün performansı, Redmi 12 ile oldukça benzer olacak gibi görünüyor.

Redmi 13 4G’nin tasarımı, fiyatı ve ana detayları sızdırıldı

Redmi 13‘ün görselleri, cihazın Redmi 12‘ye benzer olduğunu doğruluyor. İşlemcinin yanı sıra, ekran, kamera ve hızlı şarj konularında da Redmi 12‘ye kıyasla çok az iyileştirme sunuyor. Ancak, yeni bir 108MP kamera sensörü ile gelmesi bekleniyor. Bu sensör, iyi aydınlatılmış ortamlarda iyi fotoğraflar çekebilse de, gece çekimlerinden fazla bir şey beklememek gerekiyor.

Redmi 13‘ün iki farklı varyantla piyasaya sürüleceği söylentiler arasında. 6GB RAM / 128GB depolama alanına sahip olan temel modelin 199€’dan, 8GB RAM / 256GB depolama alanına sahip olan üst modelin ise 229€’dan satışa sunulması bekleniyor. Şu anda daha fazla bilgiye sahip değiliz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir